4 клас

Дата уроку: 11.04.2022
Тема уроку: Обрядові символи сивої давнини. 

Здавна в Україні побутує фольклорно-пісенний цикл , тісно пов’язаний з календарем сільськогосподарських робіт і родинним побутом селян.

З давніх-давен  дійшла до нас традиція зустрічі весни нашими предками словянами. Весну закликали піснями- веснянками. У різних місцевостях України їх називали гаївками, маївками, гагілками.

Веснянки – народні календарно-обрядові пісні, які виконують для зустрічі весни.

Ось послухайте одну з веснянок "Вийди, вийди Іванку" - українська народна пісня.


Саме в заключній частині( фіналі) Першого концерту для фортепіано тз оркестром і прозвучала мелодія української веснянки « Вийди , вийди, Іванку» . В інструментальному викладі вона поступово перетворюється з ліричної на стрімку танцювальну завдяки зміні темпу, ритму, динаміки та появи гострих акцентів. Світле, яскраве й радісне звучання створює атмосферу народного свята. Ось послухайте:



Отже ми можемо зробити висновок, що в музичному мистецтві різних народів можна знайти спільні й відмінні ознаки. Український фольклор має єдину основу з фольклором інших слов’янських народів.


Дата уроку: 04.04.2022

Тема уроку: Мистецтво Америки.


Перелетівши через океан, ми з вами потрапимо до Америки. Колись давно на її Заході жили сильні й сміливі вершники - ковбої. Вони носили шляпи з широкими полями і гостроносі чоботи. У їхньому побуті під звуки гітари, банджо або скрипки звучала кантрі-музика (сільська музика) - найбільш розповсюджений різновид північноамериканської народної музики.




В Америці було багато вихідців з Африки, які зберегли своє традиційне мистецтво - пісні, танці. Американський композитор Джордж Гершвін використовував у своїх творах інтонації і ритми афроамериканців, зокрема в опері «Поргі і Бесс». Колискова із цієї опери («Summertime») - одна з найпопулярніших мелодій світу.

Дж. Гершвін. Колискова Клари з опери «Поргі і Бесс»


Порівняй будь-яку українську колискову із прослуханою музикою.

Французький композитор Клод Дебюссі написав фортепіанну сюїту «Дитячий куточок», яку присвятив своїй улюбленій донечці. Одна із частин «Ляльковий кек-уок» (у перекладі «хода з пирогом») - негритянський танець, який зазвичай виконували під акомпанемент банджо, гітари або мандоліни.

К. Дебюссі. «Ляльковий кек-уок»:


Домашне завдання: Перегляньте мультфільм про ковбоїв і подумайте, чому вчить цей мультфільм.



Дата уроку: 28.03.2022

Тема уроку: РИТМИ Й КОЛЬОРИ АФРИКИ


А ЧИ ВІДОМО ТОБІ, ДЕ НА НАШІЙ ПЛАНЕТІ НАЙСПЕКОТНІШЕ? ЗВИЧАЙНО, В АФРИЦІ! ПОМАНДРУЙМО СЬОГОДНІ ТУДИ!

Африка – найспекотніший континент нашої
планети. Там живе багато маленьких народів
та існує понад дві тисячі місцевих мов.
Африканці заклинали стихії за допомогою
мови жестів і танців, співів і звучання
інструментів. З найдавніших часів музика
посідає важливе місце в житті народів Африки:
вона звучить під час релігійних обрядів,
ритуалів, свят та побутових справ.

АФРИКАНСЬКІ БАРАБАНИ




Існує декілька основних типів



барабанів і сотні їхніх різновидів: від
малесеньких брязкалець до величезних
двохметрових вертикальних барабанів.
Найвідоміший африканський інструмент –

барабан там-там та джембе.




Існує багато барабанів з різною висотою звучання. Деякі барабани використовували парами. Один вважали чоловічим. Він мав низьке звучання, а інший – жіночим. Існують ударні інструменти, створені з висушених гарбузів, шматочків сухого дерева.










Немає коментарів:

Дописати коментар