7 клас



Дата : 
 19.04.2022 р.

Тема: Телемюзикл

Сьогодні я знову запрошую вас до театру. Пропоную вам познайомитися з новим жанром, який набув розвитку в театрі та кіно. Мюзикли полюбляють як дорослі, так і діти. В основі багатьох творів цього жанру — відомі класичні твори художньої літератури .


Домашнє завдання: За бажанням передивитись улюбленний 
 улюбленний мюзикл

Дата уроку:11.04.2022


 

Тема уроку: Мюзікл

Мюзикл — це жанр музичної вистави або музичного фільму, основу якого складають спів і хореографічні номери. Усе це об’єднано єдиним художнім задумом. Мюзикл — один з наймолодших жанрів сучасного музичного театру. Дехто вважає його американським різновидом оперети.

Пригадайте оперети і мюзикли, які ви слухали раніше. Поміркуйте, у чому полягає їхня відмінність.

Головна відмінність між оперетою і мюзиклом полягає у значенні музики в порівнянні з розмовними сценами. Музика в мюзиклі є одним із засобів музично-сценічного монтажу поряд з хореографією, пластикою, постановочними ефектами тощо.

Від інших різновидів драматичних творів для музичного театру (опера, оперета, балет) мюзикл вирізняється передусім синтетичністю: ані вокальні, ані танцювальні номери, ані музичний супровід у мюзиклі не є самодостатніми — вони лише слугують рівноправними засобами передання змісту. Сюжет, образи дійових осіб, ідейний зміст відіграють у мюзиклі велику роль, тому мюзикл, на відміну від опери та оперети, як правило, прийнято виконувати мовою, зрозумілою глядачеві, тобто сучасного побутовою та естрадною мовою музики.


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Створити рекламну афішу до улюбленогого мюзиклу


Дата уроку: 04.04.2022

Тема уроку: Музика театру


Домашнє завдання: Зібрати інформацію про кращі театральні вистави України



Дата уроку: 28.03.2022
Тема уроку: Барди









Дата уроку:
7-б 18.01.2021,7-а 22.01.2021р.
Тема уроку: Рок - музика
Сьогдні ми з вами помандруємо в країну рок - музики.Сучасній людині важко уявити своє життя без музики. Музична культура сьогодення перебуває у постійному розвитку, але кінцевий продукт цього розвитку не завжди задовольняє потреби слухача,бо спрямований на розважальність і популярність, створений переважно з комерційною метою і невід'ємною частиною шоу-бізнесу. Давайте ближче ознайомимось з історією рок - музики.

Домашнє завдання: Створити Топ 10 найкращіх рок - виконавців та рок гуртів

Приклад: 1 місце: Назва гурту або виконавця, країна



Дата уроку: 7-б 11.01.2021 

                      7-а 15.01.2021
Тема уроку: Джаз в Україні

Музика для вузького кола обмежених людей. Так напівіронічно колись сказав про джаз Володимир Симоненко – видатний український дослідник і популяризатор джазу. Свідомо чи ні, але маестро дав точне означення статусу джазу в Україні на кілька десятиріч уперед. Із «вінілової» реальності – в життя. Сьогодні на вас чекає незабутня подорож у Країну джазової музики. Ми ознайомимося з характерними ознаками і музичними інструментами джазу та джазовими музикантами. Чи готові ви подорожувати? 
У ХХІ столітті джазове життя в Україні здолавши негаразди, обумовлені насамперед економічними чинниками, набуло стабільності й поступу, а в останні роки переживає справжній ренесанс завдяки розвитку фестивалів, концертних майданчиків та клубів. Загалом за роки існування незалежної Україні з’явилося близько сорока різних джазових фестивалів, більшість з яких проіснували недовго. Але сьогодні джазове життя охоплює практично всі значні міста в Україні, і майже кожне за них має свій фестиваль (і часто не один), що є необхідною умовою розвитку виконавства. Проте лідерами у розвитку джазу в Україні нині, мабуть, є Київ, Львів та Одеса.

Лідери української джазової сцени

Дмитро «Бобін» Александров, саксофоніст, у минулому лідер і постійний учасник харківської групи «Схід-Side», вже більше двадцяти років на українській сцені, і його ім’я знайоме всім в Україні, хто хоч трохи знайомий з джазом. Музикант грав у безлічі своїх і чужих проектів, в тому числі з відомими заокеанськими джазменами. Дмитро віддає перевагу акустичному джазу, проте чудового володіє різноманітними стилями. Темперамент, віртуозність і експресія – неодмінні складові його виконавської манери.


Домашнє завдання:      «Інформатики» — користуючись програмою Microsoft Office  Power Point, змонтуйте слайд  альбом, вставте до слайдів фото фрагменти  виступів  джазових  виконавців.

 





Підсумковий тест за І семестр
Пройти тестування до 23.12.




 

 Тестові завдання по темі " Джаз"

Пройти тести за посиланням





Урок музичного мистецтва

Дата: 7-б 19.10, 7-а 23.10
Тема: Карнавал - свято музики і танцю

   Вітаю, вас, наші любі,
                                       у світлій, затишній оселі. 
                                     Нехай наш урок для вас буде,
                                   як пісня — дзвінкий та веселий.
Сьогодні нас чекає цікава і захоплююча подорож  на свято музики і танцю. 
 Ми познайомимося з двома карнавалами, що проходять в різних частинах світу і є самими відомими і улюбленими для багатьох людей, що з’їжджаються з найвіддаленіших куточків світу, щоб побачити або прийняти участь в цьому дійстві. Знайдемо в них спільні і відмінні риси, а також дізнаємося, як надихало це яскраве свято композиторів на створення музичних творів.
Спробуємо себе в ролі художників – декораторів, без яких не проходить жоден карнавал. Будемо розвивати вокальні здібності при виконанні вивчених пісень. 
- Що таке карнавал?
- Хтось з вас був на карнавалі?
- Як називається місто, де виник карнавал?

Щороку шанувальники карнавалів й маскарадів приїжджають звідусіль в італійське місто на воді - Венецію. Саме тут з'явилася традиція карнавального  святкування. Вистави венеціанського карнавалу відбуваються просто неба, на тлі унікальних декорацій - пам'яток архітектури, які пов'язані між собою численними каналами й містками.
На центральній площі Сан-Марко відбувається церемонії відкриття карнавалу, а потім розпочинається масове костюмоване гуляння. Протягом двох тижнів у Венеції проводять різноманітні концерти, влаштовують неперевершені феєрверки, в театрах проходять вистави, а в середньовічних палацах - бали-маскаради. І звідусіль - з майданів і площ, з будинків міських жителів і величних споруд, та навіть із граційних гондол, що перевозять людей, - лунає жива музика!

Отже, карнавал – це театралізоване свято, учасники якого вдягають яскраві костюми й маски.

Давайте разом помандруємо до Венеції

Карнавал надихає художників на створення вишуканих костюмів і загадкових масок, а композиторів — на написання чудової музики. У різний час музиканти відображала свої святкові карнавальні емоції у звуках, тембрах і ритмах.

Атмосферу карнавального свята можна почути у фортепіанному «Карнавалі Роберта Шумана», в увертюрах «Карнавал» Антоніна Дворжака, Гектора Берліоза, Олександра Глазунова. Італійський композитор і скрипаль Нікколо Поганіні написав варіації «Венеціанський карнавал» для скрипки і фортепіано, а французький композитор Жан-Батист Арбан створив  твір для труби який назвав  «Карнавал у Венеції».

👂Послухайте твір Нікколо Паганіні Веніціанський карнавал"

Яскравий і захоплюючий карнавал відбувається щороку на іншому боці Земної кулі, в тропічній Бразилії, а саме в її столиці - Ріо-де-Жанейро. Особливістю  бразильського  карнавалу є форма його проведення.  Глядачі розміщуються на трибунах уздовж самбадрому - спеціальної території, якою йдуть учасники карнавалу.

Парад шкіл самби - це неймовірно яскраве, блискуче й енергійне явище. Адже перед публікою по черзі рухаються фантастично оформлені платформи, на яких безупинно танцюють самбу запальні бразильські красуні. Щоб перемогти на конкурсі танцівники мають вразити журі, яке складається із 40 суддів, своєю хореографією, декораціями, костюмами, гримом. Тому кожна школа самби, зокрема й дитяча, вибирає тему, розробляє сценарій і упродовж року готує виступ.
Талант і фантазія сотень художників і праця тисяч бразильців перетворили Самбадром в казковий світ. Яких тільки образів тут можна побачити: дракони, слони й тигри, мешканці підводного царства, піратські кораблі, римські легіонери тощо.

Пропонує відправитись в тропічну Бразилію і переглянути як в цій країні святкують карнавал.


Отже,якщо порівнювати бразильський та венеціанський карнавали – можна знайти між ними спільне і те, що їх різнить.  Назвіть спільні та відмінні риси.

Мандруючи світами гарно повертатися в рідні краї, на рідну Батьківщину і тому ми повертаємося до наших джерел – народної пісні.

Пропоную вам заспівати пісню  Н.Май« На нашій Україні» 


Цінуйте нашу рідну мову, наші традиції та звичаї. Попереду вас чекають цікаві мандрівки до інших країн.

Домашне завдання: Караоке на дівані. Заспівайте  пісню Н. Май " На нашій Україні"с другом, з подругою, з матусею або татком, та надішліть відео на електронну адресу: bojichka@ukr.net або в Вайбер: 0996419880

Ось закінчено урок,
І дзвенить для вас дзвінок!
Працювали добре, друзі,
Відпочиньте по заслузі!



Урок музики 

Тема: Фольклор і музичний театр

Дата: 7-а  06.11.2020

           7-б 02.11.2020

Переглянте презентацію


Немає коментарів:

Дописати коментар