8 клас

Тестові завдання Мистецтво Тема: Готика
Тести пройти до 17.12 8.00

Тематине оцінювання : Пройти тестування до 24.03 за посиланням 
Тести 

Дата уроку: 20.01.2021
Тема уроку: Бароко: архітектура, скульптура, живопис (продовження)
Давайте  пригадаємо деякі поняття з вивчених тем
Передивіться відеоролік:

Бароко це стиль європейського мистецтва який свого часу був дуже популярним в скульптурі, архітектурі та живописі, а також і в літературі та музиці. Саме з доби бароко почалось широке розповсюдження європейської культури на нові землі по всьому світі.

1. За однією з версій історія архітектури бароко почалась у Римі зі зведенням однієї з найбільш відомих церков Іль-Джезу, яка знаходиться на однойменній площі в центрі міста.
2. Архітектура і скульптура в бароко йдуть рука об руку. Багато митців таких як Лоренцо Берніні, були майстрами обох напрямків. Динамічні ефекти архітектури бароко тоді намагались максимально підкреслити декоративними скульптурами.

3. Один з найбільш ранніх зразків архітектури бароко в Україні знаходиться у Львові - Церква Стрітення Господнього архітектор Джованні Баттіста, яку почали зводити ще у 1642 році.
4. У всіх великих європейських країнах в період бароко з'явились дивовижні художники, а коріння живопису епохи бароко бере свій початок в Італії з робіт Гвідо Рені та П'єтро да Кортона.
5. Саме в Італії живопис в стилі бароко найдовше займав головні позиції в мистецтві — близько 250 років.
6. В багатстві різноманітності живопису бароко жодна інша нація в Європі не може змагатися з Нідерландами. Серед видатних художників були Рембрандт, Дейк, Остаде, Рейсдал та багато інших.

Домашнє завдання: скласти у зошиті Топ 10 архітектурних споруд України в стилі бароко

__________________________________________________________________



Тема уроку :
Бароко: архітектура, скульптура, живопис

Дата уроку: 13.01.2021

- Сьогодні я вас знову запрошую в світ Образотворчого мистецтва , де ми працюватимемо  разом і звичайно розраховую на вашу підтримку та допомогу. Кожному з вас хочу  побажати на цьому уроці бути:

У – успішним

С – самовпевненим

П – працьовитим

І – інформованим

Х – хоробрим

У – уважним

Тобто я вам бажаю Успіху!

У період бароко в різних країнах досягло значних вершин мистецтво малярства. Внутрішній простір споруд ставав схожим на суцільне живописне полотно. Такий синтез архітектури й живопису підносив людину над буденністю. Важливішою ознакою бароко є живописний характер творів. Архітектура бароко прагнула застосовувати засоби художньої мови, властиві іншим видам мистецтва. Вона бачила красу не в спокої, а в рухливості, створюючи ілюзію мінливості.

В інтер’єрах бароко архітектура поєднувалась із багатобарвною скульптурою, ліпленням, різьбленням. Дзеркала і розписи ілюзор- но розширювали простір, а живопис створював ілюзію розкритих склепінь.

Перегляньтте відеопрезентацію:



Домашнє завдання: Створити за допомогою будь якої техніки (малюнок, ліпка, компьютерна графіка) ескіз музичного фонтану в стилі Бароко. Роботу надіслати до 20.01.2021



 Пдсумковий тест за І семестр

Тестування відкрите до 23.12 

Пройти тест

Урок мистецтва 04.11.2020
Тема: Романська архітектура.Лицарський кодекс честі.
Виконати тестові завдання за посиланням: 


Урок мистецтва
Дата: 21.10
Тема: Мистецькі перлини Візантії та Київської Держави

Шановні учні, пригадайте, чи є у вашому місті сторовинні храми? Сьогодні на уроці ми продовжимо з вами знайомитись мистеькими перлинами Візантії та Київської держави.
Перегляньте відео


Розвиток мистецтва Середньовіччя охоплює період від падіння Римської імперії до початку доби Відродження. Одним із найважливіших центрів середньовічного мистецтва була Візантія. Традиції античної та східної цивілізацій поєдналися в культурі цієї могутньої держави, столицею якої став Константинополь. Відповідно до нових світоглядних уявлень головним завданням візантійського мистецтва було втілення божественного начала.
Візантійський стиль зародився в архітектурі й образотворчому мистецтві, виявився також в ілюструванні книг і мозаїчних роботах. Балканами він поширився на Русь-Україну, де існував упродовж багатьох століть. Для нього характерні урочистість і шляхетність. Приміщення храмів розділялося на три галереї — нефи. Центральну частину увінчував купол, довкола якого інколи розміщувати інші, менші за розмірами. Куполи були переважно цибулеподібної, шлємоподібної, іноді шатрової форм. Інтер’єри храмів вражати красою і розкішшю.
Мистецька скарбничка
А капела (від лат. «каплиця») — хоровий спів без інструментального супроводу.

Ікона (від грец. «зображення») — живописне, мозаїчне або рельєфне зображення Бога, святих, біблійних сюжетів; предмет ритуалу, призначений для поклоніння.

Кувйкли (кувйчки, кугйкли) — багатоствольний духовий інструмент, подібний до флейти Пана.

Літургія (з гр. «всенародна справа, служіння») — найважливіша церковна відправа у православній християнській церкві, аналогічна католицькій і протестантській месі.

Накри — стародавні парні барабани, які нагадують подвійні литаври.

Неф (від фр. «корабель») — приміщення у вигляді галереї, відокремлене від інших рядом арок або колон.

Тулумбас — давньоруський ударний інструмент, великий військовий барабан.
Домашнє завдання: Пройти тести, скопіювати та надати результати на пошту bojichka@ukr.net  або на вайбер: 0996419880

Немає коментарів:

Дописати коментар